historie šachu štěpán volejbal zábava školní sbor

Třídní: Hájková Zuzana

Zuzana.Hajkova@zs-stepanska.cz

Út 14:00 -15:00, St 15:30 -16:30

Prvouka v dubnu, květnu a červnu

Po neživé přírodě nás čeká ta živá. Probrali jsme živočichy a teď zkoumáme člověka.

V červnu nás čekaly rostliny a houby. Dozvěděli jsme se, které jsou užitečné a které naopak jedovaté.

Na škole v přírodě jsme všechno prozkoumali v praxi.

24. června 2022

Prvouka v únoru a březnu

Učíme se o neživé přírodě. Zkoumáme vodu, vzduch, půdu, horniny a nerosty i Slunce. Zabýváme se pokusy a měřením různých veličin.

20. března 2022

Prvouka v prosinci

Dokončili jsme téma Lidé kolem nás. Povídali jsme si o právech a povinnostech, ohleduplnosti, seniorech, povoláních.

Seznámili jsme se podrobně s různými adventními svátky (sv. Barbora, Mikuláš, Lucie...). Byli jsme na adventní besedě v knihovně a víme už i jak se slaví Vánoce v jiných zemích a kdo tam nosí dětem dárky.

10. prosince 2021

Prvouka na podzim

Připomínáme si různé významné dny (Svátek stromů, Vznik samostatné Československé republiky, Halloween, Dušičky), učíme se o mapách, naší vlasti, státních symbolech, sousedních zemích a našem umístění v Evropě. Používáme knížky Kouzelného čtení, internet, spolupracujeme ve skupinkách... A všechno nám to strašně dobře jde.

8. listopadu 2021

Co nás čeká

V prvouce se budeme učit o naší zemi, přírodě živé i neživé, lidském těle, vesmíru, vztazích mezi lidmi a mnohém dalším. Každý si najde něco, co ho zaujme.

31. srpna 2021