historie školní sbor šachu štěpán volejbal zábava

Třídní: Hájková Zuzana

Zuzana.Hajkova@zs-stepanska.cz

Út 14:00 -15:00, St 15:30 -16:30

Podstatná jména a slovesa

V květnu jsme se naučili pádové otázky a také časování sloves ve všech osobách jednotného i množného čísla všech tří časů.

V červnu jsme přidali i ostatní slovní druhy. Všechno jsme zopakovali, dočetli Děti z Bullerbynu i Čítanku a napsali závěrečný test.

24. června 2022

Už umíme vyjmenovaná slova...

V březnu jsme dokončili všechny řady, teď učivo procvičujeme. Snažíme se porazit zákeřné netopýry, kteří mají vyjmenovaná slova na sobě. Už se nám podařilo přemoci Zbyňka, Libora a teď útočíme na Miladu. Zpíváme písničky, hrajeme karetní hry a pexeso s vyjm. slovy, zkoumáme knížku Kouzelné čtení - Vyjmenovaná slova, vyplňujeme pracovní sešit s Myškami, prostě jdeme na to různými cestami a už nám začíná tahle oblast pravopisu docela pěkně jít.

2. dubna 2022

Začínáme vyjmenovaná slova

A je to tady. Nejdůležitější učivo 3. třídy. Už zpíváme a tancujeme slova po B, procvičovali jsme jejich řadu také na počítači v PC učebně. Zatím nám to pěkně jde.

Dále jsme se naučili, z jakých částí se skládá osnova vypravování, připomenuli si, co je to přímá řeč a jak se píše. Učíme se o bajkách, Esterka dokonce jednu sama vymyslela a napsala.

V písance píšeme malým tiskacím písmem a někteří z nás ho používají i v angličtině.

8. listopadu 2021

Září

Dokončili jsme opakování učiva 2. třídy. Procvičili jsme tvrdé a měkké skupiny, párové souhlásky a řazení podle abecedy. Hrajeme hru Země, město, zopakovali jsme si psací malou i velkou abecedu.

Pomocí písničky jsme se začali učit vyjmenovaná slova po B.

Začali jsme číst společně knihu Děti z Bullerbynu, při čtenářské dílně čte každý knížku dle vlastního výběru.

28. září 2021

Začínáme!

V českém jazyce vše pečlivě zopakujeme.

Budeme používat opět učebnice nakladatelství FRAUS i s pracovními sešity.

V psaní se budeme učit malé tiskací (tzv. nevázané) písmo a samozřejmě procvičovat to psací.

Čeká nás tréning čtení s porozuměním, společné čtení Dětí z Bullerbynu i zážitkové naslouchání četby Harryho Pottera.

31. srpna 2021

Pravidla psaní

Při psaní dbejte stále na tato pravidla:

SEĎ ROVNĚ, LOKTY NA LAVICI, DRŽ SPRÁVNĚ PERO, NETLAČ.

MÁŠ NAPSÁNO SPRÁVNĚ? ZKONTROLUJ SI:

VĚTA ZAČÍNÁ VELKÝM PÍSMENEM.

NEZAPOMEŇ NA ČÁRKY, HÁČKY, TEČKY A KROUŽKY NAD PÍSMENY.

VLASTNÍ JMÉNA ZAČÍNAJÍ VELKÝMI PÍSMENY.

NA KONCI VĚTY PÍŠEME TEČKU, OTAZNÍK NEBO VYKŘIČNÍK.

28. srpna 2021