historie šachu štěpán volejbal školní sbor zábava

Třídní: Hájková Zuzana

Zuzana.Hajkova@zs-stepanska.cz

Út 14:00 -15:00, St 15:30 -16:30

Matematika v březnu a dubnu

Už umíme písemně sčítat, odčítat a nově i násobit pod sebou. Zabýváme se měřením a jednotkami délky, hmotnosti, objemu a teploty. Opakujeme čas.

Rýsujeme kytičku z kružnic, opakujeme geometrická tělesa.

Sborovna.cz - portál pro učitele

20. března 2022

Matematika v lednu a v únoru.

Indicky násobíme trojmístná čísla, také je písemně sčítáme i odčítáme. Psali jsme čtvrtletní test a moc se nám to povedlo. Naučili jsme se počítat Bilandsky (dvojková soustava).

V únoru jsme začali nový pracovní sešit.

12. února 2022

V prosinci

...jsme se naučili písemně odčítat. Některým to dalo zabrat, ale nakonec všichni pochopili i způsob, při kterém se menšenec rozloží...

Také jsme krokovali na schodišti, rýsovali trojúhelníky a čtverce v čtvercové síti a pořád pilujeme násobilku. Začal k nám na matematiku chodit šikovný prvňáček Toník.

10. prosince 2021

Od září do listopadu

Počítáme už do tisíce. Čísla porovnáváme, sčítáme zpaměti i písemně.

Nově umíme tzv. indické násobení, to nás moc baví. V geometrii rýsujeme přímky, úsečky a kružnice, stavíme z dřívek a krychlí.

Zabýváme se i finanční gramotností, seznámili jsme se s pojmy mzda, banka, bankomat, příjmy, výdaje... Platíme různými mincemi, rozměňujeme je a poznáváme podle toho, co je na nich vyobrazeno.

8. listopadu 2021

Hejného matematika

Budeme se opět pohybovat v  prostředí Hejného matematiky. Už umíme tato:

Sousedi, Pavučiny, Krokování, Výstaviště, Hadi, Autobus, Součtové trojúhelníky, Stavby z krychlí, Dřívková geometrie, Zvířátka dědy Lesoně, Násobilkové obdélníky, Sova, Cyklotrasy

Pokud by rodiče potřebovali něco vysvětlit mohou se podívat na tyto webové stránky: https://www.objevujimatematiku.cz/cs/rodicum/rodicum

31. srpna 2021