historie volejbal zábava školní sbor šachu štěpán

Třídní: Hájková Zuzana

Zuzana.Hajkova@zs-stepanska.cz

Út 14:00 -15:00, St 15:30 -16:30

AJ

Vážení rodiče, milé děti,

v letošním školním roce pro výuku anglického jazyka používáme učebnice Project 1 Fourth edition z nakladatelství Oxford University Press. V níže uvedeném odkazu naleznete procvičování gramatiky a poslechové nahrávky k jednotlivým lekcím učebnice:

Procvičování k učebnici Project 1 zde

Radost z objevování anglického jazyka a mnoho studijních úspěchů Vašim dětem/Vám přejí paní učitelky.

18. prosince 2023

AJ

Vážení rodiče, milé děti,

v letošním školním roce pro výuku anglického jazyka používáme učebnice Project 1 Fourth edition z nakladatelství Oxford University Press. V níže uvedeném odkazu naleznete procvičování gramatiky a poslechové nahrávky k jednotlivým lekcím učebnice:

Procvičování k učebnici Project 1 zde

8. listopadu 2023

Angličtina v květnu a v červnu

Učebnici jsme již dokončili. Teď procvičujeme slovní zásobu i gramatiku a přidáváme si nová slovíčka do všech okruhů. Všichni zvládli závěrečný žebříček i opakovací test za celý rok. Na konci roku jsme si došli na zmrzlinu a anglicky si ji objednali.

24. června 2022

Angličtina v březnu a dubnu

Začali jsme probírat novou lekci The Beach. Opakujeme přídavná jména a přidali jsme si další (wet, dry, clean, dirty).

Dramatizujeme situace, používáme větu I can see...

2. dubna 2022

Angličtina v únoru

Začali jsme se učit přítomný průběhový čas (I am wearing, you are wearing, he is wearing) a rozšiřujeme slovní zásovu v oblasti Clothes (oblečení). Dramatizujeme komiks, hrajeme hry s obrázkovými kartami, procvičujeme učivo na interaktivní tabuli. Moc nám to jde.

11. února 2022

Angličtina v lednu

Věnujeme se Unitu 3 - Small creatures, což jsou různé malé potvůrky (ant, butterfly, bee...) a taky prostředí, kde se mohou nacházet (stick, wood, leaf, stone, flower...).

Seznámili jsme se s předložkami in a on a také tvoříme věty se všemi tvary slovesa být v přítomném čase (I am a boy. We are cats. They are insects.) Umíme používat množné číslo s koncovkou s.

25. ledna 2022

Angličtina v listopadu a prosinci

Dokončili jsme další lekci věnovanou tentokrát jídlu a pití. Dětem to moc jde. Napsali jsme závěrečný test lekce a všichni měli jedničku. Teď bude pár předvánočních lekcí.

10. prosince 2021

Angličtina v září a říjnu

Probrali jsme úvodní lekci Hello again a pustili se do první kapitoly Outdoors. Moc nám to jde. Hrajeme spoustu her s kartami nových slov, zpíváme, kreslíme a při tom anglicky mluvíme v celých větách.

ZDE najdete procvičovací stránky k letošnímu učivu.

25. října 2021

Jak to bude s angličtinou?

V roce 2021/2022 bude již angličtina 3x týdně. Děti budou opět ve dvou skupinách, skupiny budou oproti loňsku trochu jinak složené. První skupinu bude učit paní učitelka Kateřina Kryllová, druhou paní učitelka Jarmila Pánková.

Nejprve zopakujeme a procvičíme loňské učivo. V týdnu od 6. 9. zjistíme individuálně úroveň znalostí (nebojte, nebudeme nic známkovat) a protrénujeme, co bude třeba.

Dále budeme pracovat s učebnicí Explore together. Děti dostanou učebnici i pracovní sešit ve škole. Unicorn může být loňský, několik nových sešitů mám ve třídě nebo ho lze koupit v Luxoru.

Your teacher Molly

31. srpna 2021