Školní rok: 2023/2024
Třídní: Hájková Zuzana
Zuzana.Hajkova@zs-stepanska.cz
Konzultační hodiny:
Po 13-14 St 15-16
AKCE:
25. 9. vycházka Klíč od Prahy 2 - sejdeme se v 7:50 ve vestibulu školy, batůžek se svačinou, pití, čip, Inf (jen penál), HV
AJ bude v úterý
6. 10. Pedagogické muzeum - program o J. A. Komenském: „Pojď sem, dítě!“
20. 10. Národní galerie - program „O baroku všemi smysly“
31. 10. Štefánikova hvězdárna - večerní pozorování oblohy (v případě špatného počasí jiný termín)
3. 12. v 18h Národní divadlo - Louskáček
20. 9. Den stromů v Kunratickém lese
8. 9. BEZPEČNÁ DVOJKA – Den Prahy 2 s IZS - výuka dle rozvrhu
21. 6. Kino Pilotů: film Planeta Praha
27. 6. Zahradní párty
28. 6. Přírodovědný výlet do Tróji
8. 6. Do lesa za lesníky
Jeli jsme do Krče, kde byla různá stanoviště. Na prvním jsme se dozvěděli, jak se postupně vyvíjí strom. Na druhém stanovišti jsme se naučili měřit šířku a výšku stromů. Na třetí zastávce jsme si povídali o dřevorubectví. Ve čtvrtém stánku jsme mluvili o zvířatech.
Marek K. a Martin
1. 6. Dětský den na školním hřišti
20. 6. Akademie v 16:30 - sejdeme se v 16:15 ve třídě, dopoledne jen batůžek, penál, úkolníček, čip a svačinu (kdo zůstává v ŠD i na odpoledne)
Pondělí:
Dnešní den jsme si užili! 🤩
Byli jsme v lese, soutěžili jsme, stavěli jsme domečky pro skřítky, sportovali a řádili jsme v bazénu...
Počasí nám vychází na 1! 🌞
--------------------------------------
Úterý:
Dnešek opět skvělý! 🤩
------------------------------------------
Středa:
Dnešek opět báječný! 🤗
--------------------------------------------
Čtvrtek:
----------------------------------------------
Pátek:
31. 5. Mistři renesance
Šli jsme do Mánesa podívat se na ohromující obrazy a jednu sochu od nejslavnější umělecké čtyřky! Leonardo da Vinci a jeho Mona Lisa a Madona ve skalách, Boticcelli, Michelangello a jeho socha Davida a nakonec Rafael. Moc jsme se toho dověděli a takové zajímavosti, že vy byste o nich nevěděli, moc vám výstavu doporučujeme.
Melody
23. 5. Divadlo gong: Záhada hlavolamu
Šli jsme do divadla Gong na Rychlé šípy - Záhadu hlavolamu. Bylo to vtipné, pěkně nacvičené, dobrodružné, ale nehrály to děti. Měli tam hezké dřevěné kulisy v podobě beden, v kterých byly různé průlezy. Zkrátka se nám to všem moc líbilo.
Martin a Jan
----------------------------------------------------------------------------------------------
12. 5. Národní technické muzeum - laboratorní pokusy s vodou
Dřív než jsme začali dělat pokusy, prohlíželi jsme si staré lokomotivy, tatry, auta a policejní motorku. Bylo to nádherné. Když bylo načase, rozdělili jsme se na dvě skupinky. V jedné místnosti jsme čistili vodu černým uhlím. V druhé jsme pomocí superabsorbentu tvořili koule z vody. Bylo to super!
Melody a Ester
15. 5. Dopoledne s Rudolfem II. +beseda o Rudolfu II. v knihovně
Ve vlastivědě jsme se dostali do doby renesance. V době renesance se stavěly v domech podloubí. U nás začali vládnout Habsburkové, první byl Ferdinand I.
Eliška
17. 5. Muzeum alchymie
Vešli jsme do obchodu plného elixírů. Pak jsme šli do další místnosti, tentokrát mnohem zajímavější. Nacházely se zde kouzelné věcičky, například znaky na zdech. Vkročili jsme do tajné chodby, kde bývaly alchymistické dílny Rudolfa II. Bylo to tam temné a zároveň okouzlující, prostě boží, podívejte se tam taky!
Eda a Marek
2. 5. Národní galerie Anežský klášter
Navštívili jsme Anežský klášter. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, např. v klášteře je pohřbená Anežka Česká a její bratr Václav I.. V současnosti sídlí v budově Anežského kláštera Národní galeire. Nejlepší byla bojovka.
Zuzka a Bára
28. 4. ČARODĚJNICKÉ UČENÍ
Naučili jsme se samé důležité věci - jak vyčarovat z jednoho bonbonu dva nebo jak nechat levitovat pero z kapsy do kapsy.
18. 4. DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ
Navštívili jsme dopravní hřiště, kde byla různá stanoviště: jízda zručnosti na kolech, přednáška o pravidlech na silnici, jízda na kole na dopravním hřišti. Na jízdě zručnosti jsme měli různé překážky, např. úzký žlábek, kterým jsme museli projet. Všem se nám to moc líbilo.
Martin a Janek
13. 4. KERAMICKÁ DÍLNA - výrobky na výstavu o J. Foglarovi
30. 3. Výstava Sokol a prohlídka kláštera Emauzy
Byli jsme se podívat na sochu Sokola od pánů Holubů. Prohlédli jsme si Císařskou kapli, kde jsme na stěnách viděli malby svatých. Procházeli jsme si ambit a zahradu.
Anežka a Kája
Mezinárodní matematická soutěž Matematický klokan - třídní kolo:
1. Esterka
2. Janek
3. Kyril
4. Karolka
5. Zuza a Kryštof
5. - 10. 3. Rokytnice nad Jizerou - chata Akuma
Vstávali jsme v 7:30. Po snídaní jsme šli lyžovat. Zkoušeli jsme všechny sjezdovky. Lyžovalo se nám všem dobře. Ale ty pomy byly rychlé. Poslední den jsme předváděli scénky.
Séba
20. a 27. 2. Výprava na Malou Stranu za Rychlými šípy
S paní učitelkou Hájkovou a Pánkovou jsme šli na 1. výpravu do Stínadel. Výprava začala Na Rybníčku, kde jsme hledali mapu. Odjeli jsme na Malou Stranu, kde jsme řešili různé úkoly.
Kryštof a Eda
Druhá výprava byla tajemnější, protože jsme na ni šli později. Museli jsme mít žlutý špendlík a šli jsme podle mapy. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, které se nesměly vidět, když plnily úkoly.
Max, Ríša a Marek
28. 2. Třídní kolo recitační soutěže:
1. místo - Kája V.
2. místo - Melody
3. místo - Janek
7. 12. BRUSLENÍ
V zimě jsme chodili bruslit na Folimanku i s 5. třídou. Hráli jsme různé hry a štafety. Některé děti stály na bruslích poprvé a naučily se to. Na posledním bruslení jsme dělali krasobruslařskou exhibici a každý měl své vystoupení.
Mája a Eliška
17. 2. Preventivní program na upevňování pozitivních vztahů mezi spolužáky
16. 2. Staroměstská mostecká věž
Na Staroměstské mostecké věži jsme viděli 12 plastik ledňáčků ve věnci. V prvním patře je místnost, ve které jsme si mohli zkusit položit základní kameny Karlova mostu. Vyšli jsme nahoru, kde byla socha věžníka s opicí na zádech. Pak jsme si prošli párkrát dokola věž. Moc si to tam celá třída užila.
Ema a Káťa
Scénky ze života Karla IV.
Scénky byly ze života Karla IV., buď pověst nebo skutečnost. Scénky byly seřazeny tak, že v první byl Václav (Karel IV.) malý kluk až po moudrého krále Karla IV.
Anička a Kája
25. 1. Muzeum HMP : Praha Karla IV.
Děti v roli Karla IV. a jeho družiny prošly středověkou Prahou a místy spjatými s jeho životem. Prohlídku zakončily stavbou modelu Prahy Karla IV.
DINOSAUŘI
- to nejsou obrázky z encyklopedií o dinosaurech, tyto obrázky opravdu malovali čtvrťáci.
V přírodovědě se věnujeme tématu POKUSY - MĚŘENÍ. Práce se nám velmi daří.
22. 12. VÁNOČNÍ BESÍDKA(vánoční tradice, vystoupení dětí, pohoštění, dárečky)
19. 12. VÁNOČNÍ VYCHÁZKA NA STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ
V Týnském chrámu to bylo hezké, dozvěděli jsme se něco o příběhu Ježíše Krista a rozšířili si své vědomostní obzory o Vánocích. Paní učitelka nás vzala na trdelník. Pěkně jsme si to užili.
Kyša
8. 12. VÝROBA KRMÍTEK
Ve čtvrtek jsme vyráběli krmítka ze dřeva. Hodně jsme se dozvěděli o ptácích, třeba jak je pro ptáky nebezpečná cesta do teplých krajin.
Mája
7. 12. BRUSLENÍ
28. 11. PROHLÍDKA KOSTELA SV. CYRILA A METODĚJE v Karlíně
Cyril a Metoděj přišli na Velkou Moravu v roce 863, aby šířili křesťanství. O tisíc let později jim postavili kostel. V kostele jsou jejich sochy. Dostali jsme pracovní listy a dozvěděli se mnoho nového.
Zuzka
16. 11. VYCHÁZKA NA VYŠEHRAD - Slované, pověsti - a na ALBERTOV - 17. listopad
Na Vyšehradě jsme měli bojovku. Užili jsme si to a doufám, že si to užila i paní učitelka. Mám z toho dobré vzpomínky a dozvěděl jsem se, že dříve tam nebyly hradby. Séba
Ano, užila - líbilo se mi, s jakým zápalem plnily děti úkoly o Slovanech. ZH
1. 11. PO STOPÁCH JAROSLAVA FOGLARA
POKUSY - VZDUCH
HALLOWEENSKÉ A DUŠIČKOVÉ TVOŘENÍ
20. 10. ČESKÝ LEV SE PROBOUZÍ- program v Národním památníku na Vítkově ke vzniku ČSR
Povídali jsme si o T.G.Masarykovi a o osamostatnění od Rakouska-Uherska a vzniku Československa. Viděli jsme sochu Jana Žižky, je velká 9 metrů. Byl tam hezký výhled.
Ema, Kačka K.
14. 10. ZOO + oslava narozenin
V ZOO byli roztomilí tučňáci. Viděli jsme pandu červenou a nemohli jsme přehlédnout dva velké slony. Chovají tam i tygry. Papoušek ara byl moc pěkný.
Kateřinka
19. - 23. 9. ŠvP KUNRATICE
PONDĚLÍ
Líbil se mi výšlap na rozhlednu a krásný výhled na okolí, půvabná příroda a zvířata. (Mája)
ÚTERÝ
Byli jsme na procházce, šli jsme okolo Trpasličí hory. Padaly kroupy, ale pak svítilo sluníčko. Viděli jsme skokana štíhlého. Vaří tady skvělé lahůdky. (Eda)
STŘEDA
Dnes jsme si hráli na pračlověky. Vyráběli jsme si domy. Do našeho domu se vešlo 7 lidí. Také jsme vyráběli zbraně. Dokonce jsme stříleli z praku. (Martin)
ČTVRTEK
Jeli jsme na výlet do města Česká Kamenice. Kupovali jsme si tam něco. Pak jsme šli do chaty a měli večeři. Trénovali jsme na vystoupení a pak jsme ho předvedli. Všechno to bylo fajn. (Ema)
V září jsme začali nejen ve vlastivědě téma PRAVĚK.
15. 9. NÁRODNÍ MUZEUM - OKNA DO PRAVĚKU
Byly tam modely pravěkých zvířat, např. burianosaurus a kostra vyhynulého druhu nosorožce. Viděli jsme mamuta a mohli jsme si sáhnout na zkamenělé trilobity.
Kryštof, Eda
4. třída školní rok 2022/2023
1. 6. proběhla na školním hřišti oslava Dne dětí. Moc jsme si ji užili a vyhráli jsme spoustu krásných dárků i dobrot, zasoutěžili jsme si, zatancovali a zasportovali.
3. 6. jsme měli ekologický program o třídění odpadu. Dozvěděli jsme se jak, kam a co třídit a vše si prakticky vyzkoušeli.
Od 6. do 10. 6. jsme byli na škole v přírodě v Trnávce. Bylo to tam skvělé: hřiště, přehrada, ohniště (pečení indiánského chleba), lanové centrum, prima jídlo, hry, výlet, denní i noční bojovka...