historie volejbal zábava šachu štěpán školní sbor

Třídní: Hájková Zuzana

Zuzana.Hajkova@zs-stepanska.cz

Út 14:00 -15:00, St 15:30 -16:30

Milí čtvrťáci,

nezapomněli jste, jak se na ukulele hraje akord F? Umíte noty od C1 do C2? Nezaštrachali jste náš loňský zpěvník?

Už se těším, až to všechno zkontroluju na naší první hodině ve středu 7. 9. V hudebně vás čeká malé překvapení a nová písnička.

Buďme svorni!

Váš VV (bývalá Molly W)

29. srpna 2022

Hudebka na jaře

Písničku o šnečkovi jsme zvládli dokonce trojhlasně. Melody krásně hraje na klavír, Ríša na flétnu a ostatní doprovázejí na zvonkohry, xylofony a ukulele. Jsme prostě třída muzikantů.

2. dubna 2022

Zpívání v lednu

Do zpěvníku, který máme od první třídy, nám v lednu přibylo šest nových písniček, které jsme zpívali na lyžáku. Například oblíbené Tři kříže, Severní vítr nebo Zimní hymna muminků.

4. února 2022

K Vánocům patří koledy

Proto se je také učíme v hudební výchově i mimo ni, například ve sboru Štěpánka. Už jich umíme několik. Hrajeme do nich na hudební nástroje, dirigujeme a také je posloucháme.

10. prosince 2021

Zpíváme často a rádi

Od začátku roku jsme se v hudební výchově naučili tři písničky a taky jednu na vyjmenovaná slova po B i s tanečkem. Hrajeme krásně na zvonkohry, xylofony a metalofony, občas trénujeme na ukulele. Píšeme a čteme noty c1 - g1. Posloucháme skladby a doprovázíme je hrou na nástroje.

25. října 2021

Hudba je lék...

Ve školním roce 2021/22 se opět můžete těšit na společné zpívání, tancování, poslouchání, hraní na ukulele a další hudební aktivity.

Budeme také pomocí hudebních činností poznávat základy notopisu, dynamická znaménka, seznámíme se s několika hudebními skladateli.

Moc se těším i na Bradavickou hymnu.

Vaše paní učitelka Jája

31. srpna 2021