Vzdělání, sebevědomí, slušnost

Základní škola u svatého Štěpána
Zřizovatel školy - Městská část Praha 2
historie zábava volejbal školní sbor šachu štěpán
ŠKOLA ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ KLUB ŠKOLNÍ JÍDELNA SPOLEK ŠTĚPÁN - KROUŽKY ŠACHY ŠTĚPÁN
 

Rozvrh hodin

 
17:55 - 8:40
28:50 - 9:35
39:55 - 10:40
410:50 - 11:35
511:45 - 12:30
Po
ČjPán
MPán
ČjPán
AjPán1.skupina
AjKry2. skupina III.B
 
Út
ČjPán
MPán
PrvPán
VvHrb
SpHrb
St
ČjPán
MPán
AjPán1.skupina
AjKry2. skupina III.B
HvPánHv
TvRédTv
Čt
ČjPán
AjPán1.skupina
AjKry2. skupina Poč
MPán
PrvPán
ČjPán
ČjPán
MPán
ČjPán
TvRédTv
 

Třída - 3.A

Školní rok: 2021/2022
Třídní: Pánková Jarmila

Jarmila.Pankova@zs-stepanska.cz

Konzultační hodiny:
ČT 16.00 - 17.00 Pá 11.00 - 12.00

 

Zprávy z prvních dvou týdnů školy

Hrajeme si a přitom se učíme. Tak to u nás zatím vypadá. Zkoušíme různé druhy skupinové práce a vzájemného učení. Komunikujeme mezi sebou, hledáme řešení, čteme s porozuměním, luštíme šifry, píšeme příběhy. Vymysleli jsme třídní pravidla "Zákony Bradavic" a teď se je snažíme dodržovat.

Vrtali jsme vrtačkou.

Slavili.

Běhali jsme po chodbě a přitom četli.

Domácí úkoly nemáme, jen dobrovolné, ale občas je potřeba dodělat něco, co jsem nestihl/a při vyučování. Vše se nám hezky daří.

13. září 2021

Keramika

Keramika pro žáky naší třídy (v rámci družiny nebo školního klubu) je vždy v pátek od 13 do 14 hodin s paní učitelkou Rivolovou.

Další kroužky, včetně sboru Štěpánka zahajují svou činnost v pondělí 13. 9. Přihlášky je nutné odevzdat nejlépe do pátku 10. 9.

9. září 2021

Zprávy a úkoly z 2. 9.

Dnes jsme si povídali o prázdninách formou aktivity nazvané Alfa box (děti Vám to vysvětlí), rozdali si učebnice a pracovní sešity (některé z nich si děti odnesly domů k obalení). Taky jsme se seznámili se školním řádem. V příloze elektronické žákovské knížky si máte společně s dětmi přečíst výňatek ze školního řádu na předposlední straně a podepsat ho. Taky prosím o vyplnění všech údajů na první a druhé stránce. Pokud byste něco nevěděli, dejte vědět.

Zítra prosím přinést sešit na ČJ a MA, učebnici ČJ a první díl pracovního sešitu. Druhý nechte doma na další pololetí. Stejně tak děti nemusí zatím nosit sešit s vyjmenovanými slovy, Písanku ano. Většinu učebnic a sešitů si po obalení budou děti nechávat ve škole.

Za všchny pracovní sešity se letos platí 663 Kč. Tuto částku prosím zašlete na účet školy: 828000/2700, variabilní symbol uveďte ten váš, co máte od první třídy a do poznámky napište jméno dítěte.

Přeji hezké odpoledne

Molly W.

2. září 2021

Jak to bylo 1. 9.

Ve středu 1. 9. jsme se  přivítali, někteří přišli v bradavických hábitech a moc jim to slušelo. Zazpívali jsme si hymnu z 1 třídy, povídali si, jak to bude letos probíhat a přečetli si kousek první kapitoly knížky o Harry Potterovi.

Zítra si budeme rozdávat učebnice, podepisovat sešity, probereme školní řád a také si zahrajeme, co jste zažili o prázdninách.

1. září 2021

Vítejte v novém školním roce

Dobrý den, milí Bradavičtí studenti, vážení rodiče,

vítám vás všechny do nového školního roku. Sejdeme se ve středu 1. 9. nejpozději v 7:54 v naší třídě v přízemí.

První den nepůjdete do šatny a nebudete potřebovat ani přezůvky ani aktovku. Kdo chce může si na sebe vzít kouzelnický hábit a čapku a také sovu nebo žábu (raději prosím plyšové).

Pro testované žáky jsou roušky a respirátory povinné pouze ve společných prostorách školy (chodba, toaleta, jídelna).

Dle nařízení vlády bude probíhat ve dnech 1. 9. dále 6. 9. a 9. 9. testování antigenními testy v kmenových třídách. Tak se otestujeme, něco si zazpíváme, zahrajeme a přečteme a v 8:40 vás zase pustím. Buď do družiny (ta funguje 1. den do 15 hod.) nebo domů.

Prosíme rodiče o zaslání informace do 1. září na školní e-mail: info@zs-stepanska.cz, pokud se Vaše dítě nebude v úvodu školního roku testovat - např. prodělalo covid, má ukončené očkování (+14 dní), s testováním nesouhlasíte apod.

Žáci, kteří prokazatelně prodělali onemocnění covid-19 a ukončili karanténu před maximálně 180 dny, nemusí test podstoupit. Je nutné předložit písemné potvrzení.

Rodiče zvu také na první třídní schůzku, která se bude konat odpoledne 6. 9. od 17:00 hodin  u nás ve třídě.

Ve čtvrtek a pátek budeme mít do 11:35, už půjdeme šatnou a vezmeme si aktovky.

Moc se na vás těším

Vaše paní profesorka Molly Weasleyová

31. srpna 2021

Vzpomínky na 2. třídu

Níže najdete vzpomínky na aktivity v II. A ve školním roce 2020/2021

27. února 2021

Beseda o ptácích

Moc děkujeme panu Reifovi za krásné povídání o ptácích v zimě. Viděli jsme ukázku kroužkování a zblízka několik oblíbených ptáčků (sýkory, brhlíka, vrabce a mlynaříka).

18. února 2021

Úterní karneval

V úterý 16. 2. jsme ve třídě oslavili masopust. Děti přišly v krásných maskách a moc jsme si to užili.

13. února 2021

Máme třídní krmítko

Eda přinesl do třídy ptačí krmítko, které vyrobil s bratrem a dědečkem. 9. 2. ho děti s paní vychovatelkou pověsily na školní zahradě. Držte nám palce, aby k němu ptáčci našli cestu.

9. února 2021

Únorové vycházky

2. února jsme šli na první vycházku ve 2. pololetí tentokrát ke kostelu Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově.

Lednové fotky najdete v GALERII.

8. února 2021

Vysvědčení

28. 1. dostaly děti vysvědčení a slovní pochvalu od kapitána Rudovlase. Všechny moc pochválil za pilnou práci v prvním pololetí.

28. ledna 2021

Pochvala za testy

V pondělí a v úterý 25. a 26. ledna jsme psali první velké testy z českého jazyka a z matematiky. Chválím děti za pilnou domácí přípravu. Oba testy dopadly výborně. Mám velikou radost.

Paní učitelka Jája

23. ledna 2021

1. den školy v roce 2021

Do nového roku 2021 přeji všem hodně štěstí, zdraví a pohody, dětem hezké učení a milé kamarády.

V pondělí 4. 1.  se uvidíme v naší pirátské třídě. Přineste si prosím nějaký vánoční dárek, který chcete ostatním ukázat, učebnice a sešity na český jazyk a matematiku, pirátský deník a pirátský sešit na PRV.

Od úterý 5. 1. 2021 se budeme učit podle stejného rozvrhu jako v listopadu a v prosinci. Najdete ho níže na této stránce.

Těším se na vás

paní učitelka Jája

Vzpomínky na advent.

2. ledna 2021

Veselé Vánoce II. A

Fotky z prosince v naší třídě najdete v Galerii.

22. prosince 2020

Předvánoční týden ve II. A

Milí rodiče,

do středy se budeme učit podle rozvrhu, i když učivo bude hodně vánoční.

Ve čtvrtek budeme mít třídní vánoční besídku. Vyzkoušíme různé staré zvyky, doprovodíme koledy na nástroje, rozdáme si dárečky. Děti si vylosovaly spolužáka, kterého tajně obdarují. Prosím pošlete dárečky do třídy ve středu. Každý si může přinést k svačině trochu vánočního cukroví, tentokrát si ho nebudou děti ochutnávat navzájem.

V pátek půjdeme na malou vánoční procházku na nábřeží za labutěmi, kachničkami a racky, které obdarujeme zdravými dobrůtkami. Budeme mít speciální granule pro vodní ptáky, kdybyste také něco chtěli poslat, mohou to být ovesné vločky, vařená neslaná rýže, zelenina a ovoce (jablka). Ale není nutné nic, jen teplejší oblečení.

V prvouce mají děti dva dlouhodobější úkoly. Jednak zjistit data narození členů rodiny a zapsat je do tabulky v pracovním sešitě (to bych ráda ještě do Vánoc). Druhý úkol je projekt MOJE RODINA, který se bude prezentovat ostatním až po Vánocích. Děti mohou psát, kreslit, lepit fotky, udělat rodokmen, popsat vaše rodinné Vánoce nebo vymyslet něco úplně jiného. Projekt by měl obsadit maximálně 3 stránky v Pirátském sešitě. Po Vánocích uděláme z projektů výstavu.

Přeji vám klidné pokračování adventu.

Vaše paní učitelka Jája