historie školní sbor volejbal šachu štěpán zábava

Třídní: Pánková Jarmila

Jarmila.Pankova@zs-stepanska.cz

Pondělí - po16 hod., dále dle tel. dohody

Hudebka v březnu a dubnu

Hrajeme na ukulele.

Naučili jsme se 10 malých černoušků a Pes jitrničku sežral.

Oslavili jsme 200 let od narození Bedřicha Smetany. Poslouchali jsme jeho Vltavu.

8. března 2024

Hudebka v lednu a v únoru

Na lyžáku jsme se naučili 4 nové písničky.

Po návratu se učíme noty c1 - g1, zpíváme písničky o barvách (začali jsme Zelenou) a hrajeme na zvonkohry, metalofony a xylofony.

27. ledna 2024

Hudebka v listopadu a prosinci

Listopad jsme ještě věnovali vystoupení ze Starých pověstí českých. Bylo to asi 6 písniček a jedno divadlo. 27. 11. jsme to zahráli rodičům.

V prosinci jsme zpívali koledy a nacvičovali vystoupení do kostela sv. Štěpána. Hoky zpívaly jako andělé koledu Zvěstuji novinu a kluci se pak přidali recitací a koledou Co se stalo. Moc se nám to povedlo.

30. prosince 2023

2. třída Hudebka v září a v říjnu

Opakujeme písničky ze zpěvníku, posloucháme hudbu (například českou hymnu, nebo symfonii od L. Beethovena), hrajeme na nástroje, tančíme...

Učíme se písničky ke Starým pověstem českým na vystoupení pro rodiče.

Tohle je PRAOTEC ČECH a jeho družina.

A tady zase KROK a jeho dcery KAZI, TETA A LIBUŠE.

11. října 2023

Hudebka v květnu a červnu

Na škole v přírodě jsme se naučili čtyři nové písničky. Na akademii nacvičujeme jednu o víle Trikosandě. Hrajeme na nástroje a jde nám to skvěle.

Byli jsme ne koncertě ke 100. výročí vzniku Českého rozhlasu.

11. června 2023

Hudebka v březnu a dubnu

Učíme se jarní písničky, vytleskáváme rytmus, posloucháme skladby, hrajeme na ukulele a zvonkohry. Na horách jsme se naučili Zimní hymnu muminků a písničku Ať žije král.

Několik našich žáků vystoupilo se sborem Štěpánka.

Učili jsme se velikonoční koledy a poslouchali skladbu o kuřátkách.

8. dubna 2023

Hudebka v lednu a v únoru

Navštívila nás školní verze skupiny Lízátka. Poznáte mezi nimi naši Olivku?

Zpíváme, tančíme, hrajeme na ukulele i ostatní nástroje.

Smím prosit?

Hráli jsme na zvonkohry písničku o masopustu.

16. února 2023

Hudebka v prosinci

... se samozřejmě nesla v duchu Vánoc a koled. Také jsme si povídali o tom, jak v zimě pečovat o své hlasivky. Hráli jsme na triangly a poslouchali varhany. Poznali jsme zpívání na mikrofony.

Zazpívali jsme Mikulášovi i rodičům v kostele sv. Štěpána.

30. prosince 2022

Hudebka v listopadu

Nacvičili jsme pro rodiče krásnou besídku, na které jsme ukázali všechny básničky a písničky, co umíme.

Hráli jsme na zvonkohry a flétny.

Naučili jsme se písničku Kapr, kterou zazpíváme v kostele.

Tančili jsme s plyšáky a poslouchali ukolébavky.

29. listopadu 2022

Hudebka v říjnu

Vyjadřovali jsme hudbu pohybem (Obři a víly), učili se o tónech hlasitých a tichých a zpívali o Strojvůdci a o Drakovi.

Hra na nástroje nás baví.

21. října 2022

Hudebka v září

V hudební výchově jsme zpívali Pekař peče housky, Jede, jede bez silnice a Zajíc seče otavu, hráli jsme na různé nástroje (bubínek, tamburína, dřívka) a poslouchali jsme zvuky města a skladbu o Vlaštovkách.

26. září 2022

Na co se můžeme těšit

V hudební výchově budeme zpívat, hrát na různé nástroje, poslouchat hudbu a doprovázet ji pohybem. Ve třídě máme "Hudební salonek", písničky nás budou provázet ve všech předmětech.

28. srpna 2022