historie zábava volejbal školní sbor šachu štěpán

Třída - 2.B

Třídní: Bernardová Veronika

Veronika.Bernardova@zs-stepanska.cz

Po 16:00 - 17:00

Čeština v září

Začali jsme tím, že jsme se poznávali, zkusili si zapamatovat jména spolužáků a učili se komunikovat v kruhu. Měli bychom mluvit nahlas, zřetelně a stručně a taky naslouchat ostatním, když něco vyprávějí. Neskáčeme si do řeči a taky máme právo nic neříkat. Povídali jsme si o škole o cestě do školy, o dopravní výchově.

Taky nám začalo psaní. Důležité je vždycky si rozcvičit ruku a pak správně a lehce chytit tužku (prostředníček je pod tužkou). Psali jsme volné čáry, kruhy, kopečky a vlnovky.

Přípomeňte si správné sezení a držení tužky ZDE

Měli jsme žlutý, červený, modrozelený a pestrobarevný den.

15. září 2022

Začínáme

Český jazyk se v 1. třídě skládá z těchto činností: čtení, psaní, komunikace, literární výchova, základy gramatiky.

Z učebnic začneme se Živou abecedou, která obsahuje první písmena a také uvolňovací cviky k nácviku psaní.

28. srpna 2022