historie šachu štěpán zábava volejbal školní sbor

Třídní: Hrbáčková Markéta

Marketa.Hrbackova@zs-stepanska.cz

Čt 13:00 - 13:45, Pá 10:50 - 11:35

ZÁŘÍ V 1. A

Prvňáčci z 1.A mají za sebou celý jeden měsíc ve velké škole!

Stihli jsme toho opravdu hodně: Zvykli jsme si na školu, už víme, co kde je, trefíme do hlavní budovy, kam chodíme na tělocvik, na hudební výchovu a také na obědy. Naplno jsme si užívali krásného počasí a hodně jsme se učili venku - na zahradě i na verandě. Užíváme si naše venkovní hřiště a také to, že stačí otevřít velká okna v naší třídě a jsme venku! Hodně jsme se seznamovali s novými kamarády, hráli různé pohybové hry, pracovali jsme na pravidlech. Hodně jsme se věnovali říkankám, básničkám, rytmizaci, uvolňování ruky a písničkám, takže nám ani nepřišlo, že už se vlastně naplno učíme. Máme nové knížky a sešity na český jazyk, matematiku, prvouku, angličtinu i hudebku, notýsek na známky a také nová školní trička. Společně jsme se věnovali různým tématům, jako škola a její okolí, bezpečí na ulici, podzim. Měli jsme první čtenářskou dílnu s knížkami ze třídní knihovničky a také jsme psali první vlastní sebehodnocení za celý měsíc. Provází nás skřítek Rozekvítek, který nám ze své knížky čte o proměnách přírody a o tom, co zajímavého se v ní děje. Jako tým sbíráme diamanty do společné pokladničky. Také hodně tvoříme, modelujeme, malujeme a stříháme a jde nám to skěle. Je toho tolik, co se ve škole děje!

28. září 2023

1. ŠKOLNÍ DEN - 4. 9. 2023

Milí rodiče, milí prvňáčci,

těším se na Vás v pondělí 4. září v 7:50 na slavnostním zahájení nového školního roku 2023/2024.

Podrobné informace s harmonogramem prvního školního týdne obdržíte ještě dnes e-mailem.

Vaše paní učitelka Markéta

1. září 2023